Malezya

Malezya ‘nın başkenti  “ Çamurlu Kavşak “ anlamına gelen Kuala Lumpur’un görülmesi gereken yerleri, ilk olarak tabik en önemli olan  88 katlı ve 452 metre yüksekliğindeki Petronas Kuleleri. 146 metre yükseklikte bulunan 41.ci kattaki Skybridge ( Gökyüzü Köprüsü ) ile iki bina birleştirilmiş.Kulelerin yer planı islam sanatındaki 8 köşeli yıldızdan esinlenerek yapılmış, her kulenin 5 kademeli mimarisi de islam’ın 5 şartını üzerlerindeki 63 metrelik direklerse camii minarlerini temsil ediyor.

İkinci olarak KL Kulesi, dünyanın dördüncü en yüksek kulesi, 421 metre yüksekliğinde dünyanın en yükesek televizyon kulelerinden biri.                                                                    

100 metre yüksekte dalganan Malezya bayrağının bulunduğu Dataran Merdeka özgürlük meydanı, hemen yanında bulunan Sultan Abdul Samad , yine meydanın arkasındaki Dayabumi Kompleksi, aynı bölgede bulunan National MosQue – Masjid Negara .                      

İstana Negara Palace of Justice, Perbadanan Putrajaya, Masjid Putra, Çin Mahallesindeki ünlü yürüyüş yolu Jalan Petaling, 1873 yılında yapılmış olan Sri Mahamariamman Hint Tapınağı, Selamat Datang , çikulata fabrikası satış mağazası, Masjid Jamek Camii,Thean Hou Çin Tapınağı, Butterfly Park, Tugu Negara mutlaka görülmesi gereken önemli yerleri, sokaktaki ayak masajları ile dinlendikten sonra ünlü Batu mağaraları ;                                                                                    

1981 de keşfedilmiş olan Batu Mağaraları 122metre yükseklikte, Tample Cave ( Tapınak Mağara ) bir Hindu Tapınağı, merdivenlerin başında 42.7 metre yüksekliğinde 3 yılda yapılmış ve 2006’da açılmış olan dev Lord  Murugan heykeli sizi karşılıyor. Thaipusam Festivalinin yapıldığı tapınağa 272 basamakla çıkılıyor. Merdivenlerde doğal ortamda yaşayan maymunlara dikkat etmeniz gerekiyor.

En son olarakta kumar ve eğlence merkezi olan Genting Highland yaylası, ülkenin tek kumar merkezi. 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s